Now Reading
Kendi Bal Kabağını Kendin Yarat!

Sonbahar güzel bir mevsimdir.En azından bence kendin yap projeleri için yılın en güzel zamanı diye bilirim. Dışarıdaki hava berrak ve hafiften de soğumaya başlayan bu günlerde sizi uğraştırmadan kolayca hemde zevk alacağınız kendin yap projeleri oluşturabilirsiniz. Ayrıca güncel dekorlardan sonbahar ev dekorunuzu canlandırmak için mükemmel bir zaman.Özellikle şuan instagram da ve alış-veriş sitelerinde sıklıkla gördüğümüz bal kabakları trend objelerden bir tanesi.Fiyatları da bu yüzden biraz pahalı.Şimdi kendi bal kabağımızı kendimiz yaratma zamanı 🙂

Malzemeler

Bal kabağı
Bal kabağı
  • Kağıt havlu
  • Mutfak havlusu (istediğiniz renkte de olabilir)veya kumaş
  • Kuru ağaç dalı
  • İkea kokulu yapay çiçekler yada kurdele

Malzemelerimiz bu kadar çoğu malzeme evlerinizde bulunabilir.5 dakikanızı ayırıp kendi bal kabağınızı yaratmaya başlayabilirsiniz.

Hadi başlayalım…..

1.AŞAMA

Kağıt havlumuzu 8-9 kere etrafından büzüştürerek doluyoruz.

Yukarıdaki resimde olduğu gibi yuvarlak bir form elde etmek için ben büzüştürmeyi tercih ettim. siz sadece dolayarakta yapabilirsiniz.

2.AŞAMA

Etrafını doladığımız kağıt havlumuzu turuncu mutfak havlumuzun üzerine koyuyoruz.İstediğiniz renk kumaş veya benim gibi mutfak havlunuzu değerlendirebilirsiniz.

3.AŞAMA

Havlumuzun veya kumaşımızın uç kısımlarından başlayarak,kağıt havlunun rulosunun içerisi doğru itiyoruz veya bu işlemi kalem yardımı ile de tamamlaya bilirsiniz.

Bal kabağımızın oluşmaya başladığını sizde göreceksiniz. Bu aşamanın sonu beni çok heyecanlandırmıştı. 🙂

4.AŞAMA

Dışarıdan bulduğumuz minik bir kuru daldan faydalanarak kağıt havlumuzun rulo kısmına yerleştiriyoruz.

See Also
kendinyap

5.AŞAMA

Ikea dan aldığım kokulu yapay çiçeklerden ise yaprak kısımlarını oluşturdum.Elinizde böyle bir ürün yok ise sizde kurdelelerden oluşturabilirsiniz.

Resmin altındaki ıkea yazısına tıklayıp satın alabilirsiniz. Fiyatı 9,99 TL

SONUÇ

Kendiniz yaptığınız kabaklardan sonbahar dekorasyonunuz için güzel köşeler yaratabilirsiniz.Daha büyük bir bal kabağı yapmak isterseniz aynı yöntem ile daha büyük bir kumaş seçerek mutfak havlu rulolarını kullanabilirsiniz.Minik bal kabağı yapmak istiyorum diyorsanız da küçük bir kumaş ile içine elyaf doldurarak kumaşınızı üstten büzüp dikerek bal kalabalığınızı oluşturabilirsiniz.

MERVE-UZUN-ALTUNCU
Pros
Cons
What's Your Reaction?
Aşık
3
Emin değil
0
Heyecanlı
3
Mutlu
3
saçma
0

COPYRIGHT 2019. HER HAKKI SAKLIDIR.

Scroll To Top