Now Reading
AKILLI EV TEKNOLOJİLERİ

AKILLI EV TEKNOLOJİLERİ

AKILLI EV TEKNOLOJİLERİ

Günümüz de teknoloji hızla ilerlemekte.Bu ilerleyişi evlerimize ve günlük kullandığımız ürünlerde de görmek mümkün hale geldi.Tahmin ediyorum ki gelecekte artık insanlar bu teknolojileri günlük hayatlarına entegre edecekler.Ev teknolojileri hem kolaylık hemde doğa’ya faydası olan geri dönüşüm sağlayan ürünler olmaya başladı.Ayrıca öyle ürünler var ki dekorasyonda da büyük etkiler yaratacağına inanıyorum.Şimdi benim favorilerimden birkaçını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Transparan Televizyon 

Yankodesign

Eski nesil Tüplü televizyonlardan hızlıca yeni nesil incecik ekranlara geçilen bir dönemdeyiz.Yakın zamanda bu teknoloji evlerimizde yer bulacak.Dekorasyon da teknoloji harikası olan tranparan televizyon Yankodesign imzası taşımaktadır.Jang Junyoung tarafından şeffaf ekran panellerini etkili bir şekilde iletmek üzere tasarlananmıştır. Dikkatlice düşünülmüş ve minimalist bir tasarım eşlik ediyor televizyona.Bu devrim niteliğindeki teknoloji odanızın havasını tamamen değiştirir ve televizyonunuzu tamamen yeni bir şekilde izlemenize neden olma potansiyeline sahip.Evlerimizi dekore ederken de televizyonun o siyah görüntüsünden kurtuluyoruz.Şeffaf ekranın arkasından gözükecek olan duvar dekorları mekanı kesmeden akışını sağlayacaktır.

Ekolojik Bulaşıkmakinesi

Elektrolüx

Ekolojil bulaşık makinesi,kirli tabaklarınızı  kompakt bir bulaşık makinesi ve elle taşıyabileceğiniz bir makineden yıkayabileceğiniz bir makineden bahsediyorum.Kompakt bir bulaşık makinesi olan Electrolux Eco Cleaner burada devreye giriyor. Bulaşık makinesinde bulunan yiyecek parçacıklarını iyonize etmek için ultrasonik dalgalar kullanan bu bulaşık makinesi, yiyecekleri tekrar bitkiler için gübre olarak kullanılabiliceksiniz.Yemek artıklarını  kompost haline getiriyor.Böylece atıklar artık atık olmayacak, yeşillikler için sağlıklı gübreler haline gelicek. Aslında bir bakımdan da bence biz hanımların bulaşık makinesine atmadan önce tabakları duruluyıp makineye koyma alışkanlığımızı ortadan kaldırıp su tasarrufu sağlamamıza da neden olacak bi ürün.Bu ürün Eco Cleaner, 2010 Electrolux Tasarım Laboratuar’nın bir parçasıdır.

Elektiriksiz Müzik Sistemi

Sony

Elektiriksiz müzik sistemi kulağa çok hoş geliyor dimi :).SonyEclipse sayesinde elektirikten tasaruf ediyoruz.Evinizin en çok güneş alan penceresine vantuz yardımıyla yapıştırıyorsunuz.Müzik sisteminin arka yüzünde bulunan Solar panel sayesinde  cihazın aküsünün çalışmasını sağlıyor ve gece de kullanabiliyorsunuz.Bence en önemli ve güzel özelliklerinden biri.Akıllı telefonlarınızdan veya bilgisayardan müzik, podcast ve hava durumu güncellemeleri yayınlamak için Bluetooth bağlantısına sahip bir ürünüdür. Ürünün bir diğer özelliği ise 80’lerin kaset kasasına benzeyen bir pop-up tutucusudur. Hoparlörler ise tasarıma entegre edilmiştir ve iPhone için destekleyici bir uygulaması olan bu ürün, kullanıcının ekran koruyucusun da çalınan şarkılarla birlikte çalışmasını sağlıyor.SonyEclipse, Hoang M Nguyen ve Anh Nguyen tarafından tasarlanmıştır.

See Also
KENDİN YAP MUMLUK

Akıllı Musluk

İHouse

iHouse tarafından üretilen bu akıllı musluk bir çok özelliği içerisinde barındırmaktadır.Yüz tarama uygulaması vardır.Bu özellikleri ile sofistike ve yüksek teknoloji ürünü bir musluk olmuştur.Musluk, kullanıcıyı tanır ve suyu otomatik olarak tercih edilen sıcaklığa getirir ve açar.Musluğun bir diğer  özelliğine değinmek gerekirse  sıcak su kullanımında suyun rengi turuncu soğuksu kullanımda ise suyun rengini mavi ışıklı olarak akmasını sağlıyor.Ayrıca e-postalarınızı veya takvimi kontrol edebiliyorsunuz.Bana bu özelliği ne kadar gerekli bu konu biraz tartışılır gibi geldi.

What's Your Reaction?
Aşık
0
Emin değil
0
Heyecanlı
0
Mutlu
0
saçma
0
View Comments (0)

Leave a Reply

COPYRIGHT 2019. HER HAKKI SAKLIDIR.

Scroll To Top